«
  1. Ana sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. 2018 Yılında Kiralık Araçlarda En Çok Unutulan Eşyalar

2018 Yılında Kiralık Araçlarda En Çok Unutulan Eşyalar

Çok az bir süre sonra 2018 yılını tamamlamış olacağız ve yeni yıla gireceğiz. Geçen bu güzel yılda Yolcu Burada üzerinden araç kiralamayı tercih eden ve keyifli bir yolculuk geçiren sürücülerimizin kiraladıkları araçlarda unuttuğu eşyalar oldu. Unutulan eşyalar için çağrı merkezlerimize ulaştılar ve ürünlerini güvenli bir şekilde tekrar geri aldılar.

Kimi müşterimiz aceleyle uçağına yetişmeye çalışırken telaştan unuttu eşyasını, kimi müşterimiz dalgınlıktan veya koşuşturmacadan. Ama bize güvendikleri için unuttukları eşyaları güvenli bir şekilde geri alabildiler. 

Kiralık Araçlarda En Çok Unutulan Eşya: Gözlük!

2018 yılındaki verilere göre kiralık araçlarda en çok unutulan eşyaların başında gözlükler yer alıyor. Çoğunlukla güneş gözlüğü olsa da arada okuma gözlüklerini unutanlar da olmadı değil. 

İkinci en çok unutulan eşya ise Peluş Oyuncak

Kayıp eşya dolabında en çok rastladığımız bir diğer eşya ise mükemmel çocukların küçük peluş oyuncakları oldu. Peluş oyuncakları gerçek sahiplerine geri iade etme süreci biraz zorlu olsa da, bizim severek ve gururla yaptığımız en güzel olaylardan bir tanesiydi. Çocukların tekrardan peluş oyuncaklarına kavuştuklarındaki mutluluğu görmek bizim için en gurur verici anlardandı. Sizler için 2018 yılında kiralık arabalarda unutulan ve bize bildirilen en yaygın eşyaların bir listesini hazırladık. 

Listeye bakarsanız eğer en çok unutulan eşyaların gözlükler ve peluş oyuncaklar olduğunu görebilirsiniz. Bu durum sıklıkla rastladığımız bir durum ve gelen kayıp aramalarının çoğu bu iki eşya üzerinden gelmekte. Yalnız bunların dışında telefon, kamera, anahtar gibi değerli ve önemli eşyalarını unutanlar da oldukça fazla. 

Eşya kayıp durumlarında genellikle aceleci davranma en büyük etken oluyor. Aracı teslim ederken müşterilerin genellikle yetişmesi gereken bir iş veya bir uçak olabiliyor ve arabanın içini kontrol etmeden gidebiliyorlar. Ancak böyle durumlarda anlaşmalı olduğumuz araç kiralama şirketleri kayıp eşya bürolarında eşyaları tutuyorlar ve bize bildiriyorlar. Bu sayede kayıp ürünlerin çoğunu güvenli bir şekilde geri gönderebiliyoruz. 

Kiralık araçlarda eşyanızı unutursanız ne yapmalısınız?

  • Mümkün olan en kısa sürede aracı kiraladığınız firma ile iletişime geçin. Eğer firmaya ulaşamıyorsanız bizimle iletişim kurun. İletişime geçtiğiniz taktirde araç kiralama rezervasyon numaranızı ve araç kaydınızı bizimle paylaşın.
  • Unuttuğunuz eşya ile ilgili açıklayıcı bilgileri çağrı merkezlerimizle paylaşın.
  • Eğer biliyorsanız unuttuğunuz eşyayı arabada nerede bıraktığınızı söyleyin.
  • Son olarak sizinle iletişim kurulabilmesi için iletişim bilgilerini çağrı merkezi yetkililerimize bırakın.
Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.