«
  1. Ana sayfa
  2. Haber
  3. 2018’de En Çok Kiralanan Hafif Ticari Araçlar

2018’de En Çok Kiralanan Hafif Ticari Araçlar

Ticari araçlar işlevsel ve geniş yapıları ile değişik sektörlerde çalışan kişiler tarafından kiralanabilmektedir. Ticari araçlar genelde yük taşıma kapasitesi ve gücü olan araçlardır. Bu araçlar bir şey taşımak için kullanılır, kişisel kullanım maksadı bulunmaz. Ticari araçlar grubunda yer alan araçlar kamyonlar ve otobüslerdir. Küçük ve orta ölçekli firmalar veya serbest meslek çalışan kişiler bu grubun alt kategorisinde bulunan hafif ticari araçlardan faydalanır. Bu araç grubu ise büyüklük ve kullanımlarına göre mini-van, pick-up, van ve minibüs olmak üzere 4’e ayrılmaktadır. Ticari araçlar ve hafif ticari araçlarla ilgili olarak genel bilgileri verdik. Şimdi esas konumuz olan 2018’de en çok kiralanan hafif ticari araçlar konumuza geçebiliriz.

Hangi Hafif Ticari Araç Sizin İçin Uygun

Eğer bir hafif ticari araca iş yaşantınızda yer vermek istiyorsanız öncelikle bu kapasitede ve ölçüde olan bir araca ihtiyacınız var mı yok mu kararını iyi vermelisiniz. Çünkü hafif ticari aracım olsun istemekle sahiden ihtiyacınız olması konusunda büyük bir fark vardır. Bu farkı hem kullanma sürecinizde hem de kiralama işlemleri yaparken daha rahat anlayacaksınız. Hafik ticari araç sahibi olmak yerine bu araçları kiralaya da bilirsiniz. Eğer satın alma işlemi yapacaksınız aracı ne sıklıkta kullanacağınız ve ebatları sizin için yeterli mi değil mi gibi kriterleri göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. Şu duruma dikkat etmenizde büyük yarar var, genişlik her zaman kapasite anlamına gelmemektedir. Hafif ticari araçlarda çok ağır yükler taşınmaz. 2018’de en çok kiralanan hafif ticari araçlar konusunda bu söylediklerimize göre hareket etmenizde yarar vardır.

2018’de En Çok Kiralanan Hafif Ticari Araçlar Listesi

Ülkemizde son dönemlerde çok amaçlı binek otomobillerin popülerleşmesinin yanı sıra, hafif ticari araçlar hem değerleri hem de yakıt tüketimindeki uygunluk nedeni ile tercih edilmeyi sürdürüyor. Özellikle de küçük işletmeler hafif ticari araçları tercih etmektedir. 2018’de en çok kiralanan hafif ticari araçlar ise şunlardan oluşmaktadır;

  • Ford Transit Connect

  • Volkswagen Caddy

  • Fiat Doblo Cargo

Bu araçlar ülkemizde 2018 senesinde en çok kiralanan hafif ticari araçlardır. Özellikle de Fiat Doblo Cargo yük taşıma kapasitesi ile bu listede dikkat çekmektedir.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.