«
  1. Ana sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. 2018’in En İyi Sedan Arabaları

2018’in En İyi Sedan Arabaları

Arabaların tasarımında kullanılan en klasik model sedandır. Lüks, üst ve orta sınıf sedan arabalar pek çok segmentte yer bulmuştur. Sedan otomobilleri aile arabaları olmasına rağmen iş dünyası da bu araçları tercih edebilmektedir. Sedan arabalarının kasası iki çeşittir. Bunlar, Notchback ve Hatchback’tir. Bu araçların bagaj kısmı yolcu bölmesinden tamamen ayrıdır.

Sedan arabalarının bagajlarına tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Öte yandan bu araçların iç hacmi de oldukça geniştir. Bir otomobil sahibi olmak istiyorsanız konforlu, şık ve rahat bir araç tercihinizse sedan kasa olan arabaları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Sedan kasa ile ilgili olarak genel bilgileri verdiğimize göre, şimdi asıl konumuz olan 2018’in en iyi sedan arabaları konusuna geçebiliriz.

2018’in Eni İyi Sedan Arabaları Hangileridir

Piyasada pek çok sedan kasalı araç vardır. Bu nedenle satın almak isteyen kişi karar aşamasında zorluk yaşaması normaldir. Sedanların dikkat çeken en belirgin özellikleri iç hacimlerinin oldukça geniş olmasıdır. Bu sayede hem arka koltukta, hem de ön koltukta seyahat eden yolcuların ferah bir yolculuk yapmasını sağlar. Hatchback olan arabada arka koltukta seyahat eden 3 kişi sıkışabilir ancak sedanda bu sıkışma yaşanmaz. 2018’in en iyi sedan arabaları ise şunlardır;

  • Honda Accord
  • Volkswagen Passat
  • Audi A6
  • Mazda 6
  • Subaru Legacy

Bunların haricinde segmentten bağımsız olarak bir değerlendirme yapılırsa; Mercedes Benz S serisi, Lexus IS, BMW M5, Kia Rio, Skoda Octavia, Hyundai Accent ve Fiat Egea’dır.

En İyi Sedanların Özellikleri

Honda Accord, otomobil piyasasının her zaman en iddialısı olma özelliği ile dikkat çekmektedir. Özellikle de 2018 modelinde yapılan değişiklerle bu araç en çok beğenilen araçlar listesinde ilk sıraya yerleşmiştir. Bu araç mükemmel yol tutuş özelliği ve gelişmiş motor sistemi sayesinde kullanıcılarını memnun etmektedir. Volkswagen Passat ülkemizde bir hayli popüler olan bir Alman otomotiv markasıdır. Bu aracı daha çok yöneticiler ve aileler tercih etmektedir. Teknolojik özellikleri ve geniş iç hacmi ile dikkat çekmektedir. Audi 6 piyasadaki en kaliteli araçlardan bir tanesidir. Yol tutuşu son derece iyi olan bu araç sürücüsüne rahatlatmaktadır. 2018’in en iyi sedan arabaları ve özellikleri bunlardır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.