«
 1. Ana sayfa
 2. Faydalı Bilgiler
 3. Araç Bagaj Hacmini Nasıl Daha Verimli Kullanabiliriz?

Araç Bagaj Hacmini Nasıl Daha Verimli Kullanabiliriz?

Araçlar son teknolojik gelişmeler ile birlikte insan ihtiyaçlarına doğrudan cevap verebilecek bir konuma gelmiştir. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılama konusunda arayışlara girmiştir. Bu arayışlardan biri de kullandığımız arabaların en verimli şekilde kullanılması konusudur. Bu ihtiyacın temelinde ailedeki bireylerin ve özellikle çocuklu ailelerin ihtiyacının tam olarak karşılanmasıdır. Bununla beraber özellikle ticari faaliyetler gerçekleştiren şahıslar ile diğer insanlar tarafından aracın bagaj genişlik hacmi de araç alınmadan evvel dikkate alınan hususlardandır. Ortalama olarak araçlarda bagaj genişlik hacmi 200 ile 500 cm küp olarak değişir. Araç bagaj hacmini nasıl daha verimli kullanabiliriz? Diye düşünüldüğünde bu konuda pek çok çözüm yolu söz konusu olabilmektedir.

Hangi Araçlar Daha Büyük Bagaja Sahip?

Araçlar genel olarak 200 ile 500 cm küp arasında değişen miktarda genişliğe sahip olan bagajlara sahiptir. Öncelikle araçlar sedan ve hatchbag modelleri arasında yarı yarıya varan oranda genişlik anlamında değişim olmaktadır. Bu konuda bilgi paylaşımı anlamında faydalı olabilecek marka ve model paylaşımı ile karşılaştırma yapılacaktır.

 • Renault Talisman sedan tipi olarak üretilen aracın bagaj genişliği 608 lt ile ülkemizde en geniş bagaja sahip araçlardandır.
 • Skoda Superb sedan tipi olarak üretilen aracın bagaj genişliği 595 lt ile yine en geniş bagaja sahip C segment araçlardandır.
 • Volkswagen passat ise C segment sedan tipi olarak üretimle 565 lt bagaj genişliği ile dikkat çeken araçlardandır.
 • Fiat Egea model C segment sedan tipi olarak ve ülkemizde çok tercih edilen modelin ise 550 lt olarak üretilmiştir.
 • Fiat doblo ise 790 lt bagaj hacmine sahip mini ticari araçlar içerisinde çok dikkat çekmektedir.
 • Son olarak ülkemizde çok tercih edilen B segment araç olan hatchbag araçlardan tercih edilenlerden olan Seat Leon ise 380 lt bagaj hacmi ile dikkat çekmektedir. VW Polo ve Golf modellerine oranla bu anlamda daha avantajlıdır.

Sonuç olarak en çok tercih edilen araçların bagaj genişliği dikkat çekmektedir. Bu araçları kullanırken de araç bagaj hacmini nasıl daha verimli kullanabiliriz? Konusunda dikkatli olmakta fayda vardır. Yoksa en geniş bagajlı araç dahi bizim için yeterli olmayacaktır.

Araç Bagaj Hacmi Nasıl Etkili Kullanılır?

Sahip olduğunuz aracın bagaj kısmını verimli kullanma adına bazı noktalara dikkat etmenizde fayda vardır. Araç bagaj hacmini nasıl daha verimli kullanabiliriz? Konusunda sıkıntı yaşayanların şu noktalar dikkat etmesi tavsiye edilmektedir:

 • Aracı kullanan kişiler kendileri için en gerekli olan eşyaları yanlarına almaya özen göstermelidir.
 • Eşyalar hazırlanırken mümkün olduğunca derli toplu olacak şekilde hazırlanmalıdır. Hazırlanan çanta sayısının az olması bagajın çok daha rahat kullanılması anlamına gelmektedir.
 • Aracın bagaj kısmında gereksiz malzemeler varsa bunlar evinizde depoya kaldırılmalıdır. Araçta bulunması zorunlu olan malzemeleri aracın bagajına yerleştirirseniz kullanacağınız alan artacaktır.
Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.