«
  1. Ana sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Araç kiralama şirketleri sizi takip ediyor mu?

Araç kiralama şirketleri sizi takip ediyor mu?

Bazı araç kiralama şirketleri araçlarını izleyebilme yetkisine sahiptirler, ancak karşılıklı kiralama sözleşmeleri imzalanmadan önce müşterilerini uygun bir şekilde bilgilendirdiklerinden emin olmalıdırlar. Rent a car firmaları doğal olarak arabalarını hırsızlık durumlarına veya hasarlara karşı korumak isterler ve GPS takip cihazları bu konuda onlara yardımcı olabilir.

Bazı lider kiralama şirketleri araçlarını GPS yardımıyla izleyebiliyorlar, ancak çoğu otomobil kiralama şirketinin araçlarında GPS takılı değildir. Bu yaygın bir yanlış anlaşılmadır, ancak bunun hakkında düşünürseniz, tüm kiralık arabalara GPS eklemek finansal olarak sürdürülebilir değildir.

Araç kiralama şirketleri neden takip cihazı kullanır?

Araç kiralama şirketleri, müşterilerinin araçlarını zamanında geri getirmedikleri ve yanlış yere teslim ettiklerinden dolayı gelirlerini de korumak için bir önlem olarak izleme cihazlarını kullanıyor olabilirler. Aracın yanlış kullanımıyla ilgili herhangi bir endişeleri varsa o zaman da takip cihazı kullanmayı tercih edebilirler. Bir başka kullanma sebepleri ise, ülkeyi terk etme veya belirtilen sınırları aşma durumlarının önüne geçmektir.

Araç takip sisteminin faydaları neler?

  • Yasa dışı ve kanunsuz kullanımın önüne geçmek

Bazı kiralık arabalar, standart ulaşım amaçlarının dışında yasadışı eylemler için kullanılabilir, bu nedenle gerçek zamanlı araç takibi sağlamak şüpheli durumlarda firmalar için iç rahatlatıcı olabiliyor. Aynı zamanda araç kiralama firmaları bu gibi şüpheli durumlarda aracı kurtarmak için uzaktan erişimle aracı durdurabilirler.

  • Çalınma veya kayıp durumlarını hızlıca kurtarma imkanı

Kaybolan veya çalınan kiralık araçlar, araç kiralama firmalarına büyük mali yükümlülükler doğurabiliyor. İşte tam da bu yüzden kiralanan araçlara GPS araç takip sistemleri, kaybolan veya çalınan araçlarını bulmalarını kolaylaştırmak için kuruluyor.

  • Müşterilerinizin güvende hissetmelerini sağlarsınız

Bazı müşteriler araba arızası veya kaza durumlarında olayları açıklarken net olamayabiliyorlar, kafaları karışabiliyor. Ancak araç takip sistemi ile bu tür durumlar hakkında bilgi edinmek için araba kontrol paneline takılmış bir sesli ikaz sistemi ya da otomatik uyarı veren herhangi bir cihaz kullanımı kafanızı rahatlatabilir.

Kullandığınız arabada GPS takip cihazı olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz?

Kiraladığınız araçta bir GPS takip cihazı olup olmadığını anlamak için, öncelikle bu tür cihazların büyük olasılıkla onu koruyacak ve GPS uyduları ile doğrudan iletişime geçebileceği bir noktaya yerleştirileceğini unutmayın. Tekerleklerin iç kısımlarını, arka tamponu, gösterge panosunu, konsolları ve aracın alt takımını kontrol ederseniz belki de bir GPS cihazı bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.