«
  1. Ana sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Araç Kiralama Süresini Uzatabilir Miyim?

Araç Kiralama Süresini Uzatabilir Miyim?

Bazen planlarımız son dakikada değişebilir ve kiralama sürenizi uzatmanız gerekebilir. Bu tür durumlarda araç kiralama servisiyle görüşmeden aracınızın teslim süresini geciktirirseniz ekstra ödemelerle karşılaşabilirsiniz. Kiraladığınız aracı, planladığınızdan daha uzun süre kullanabilmeniz ve ekstra ödemelerden kaçınmanız için tavsiyelerimize göz gezdirin.

Araç kiralama sürenizi uzatma durumu, kiraladığınız aracı almadan önce, aracınızı almaya geldiğinizde ya da halihazırda arabayı kullanırken planlarınızın değişip değişmediğine bağlıdır.

Yolculuğunuz başlamadan önce kiralama sürenizi nasıl uzatabilirsiniz?

Neye ihtiyacınız olduğunu bildiğiniz anda araç kiralama rezervasyonu yaptığınız şirket ile iletişime geçin.

Seyahat planınızın bitiş ya da başlangıç tarihini veya saatini değiştirmek, anlaştığınız günlük kiralama fiyatını tümüyle değiştirebilir. Bu tıpkı uçak ve seyahat biletlerindeki gibi bir durumdur, araba kiralama fiyatları da seyahatinizin yaklaştığı tarihe yükselme eğilimi gösterir.

Yeni uzun seyahatinizin günleri var olan planınıza yüksek fiyatla ekstra süre olarak eklenmek yerine eskisine göre daha yüksek bir fiyatla rezerve edilecektir.

Aracı almaya gittiğinizde kiralama sürenizi nasıl uzatabilirsiniz?

Kiraladığınız aracı daha uzun süre kullanmanız gerekiyorsa, aracı almaya gittiğinizde bunu gişe görevlisi personele mutlaka bildirin. Görevli personel, rezervasyonunu yaptığınız aracı daha uzun süre kullanıp kullanamayacağınızı size bildirir ya da zamanında geri getirmeniz gerektiğini söyleyebilir ve ardından uzatmak istediğiniz süreler için size yeni bir araba tahsis edebilir.

Eğer rent a car görevlisi personel, kiraladığınız aracı kullanmaya devam edebileceğinizi söylerse, uzattığınız her gün için fiyat, önceden uygun bir şekilde rezervasyon yaptırdığınız fiyata göre daha yüksek olan “son dakika” fiyat oranları üzerinden belirlenecektir.

Gişe görevlisi, arabanızı teslim etmenizi ve uzatmak istediğiniz günler için yeni bir araba almanız gerektiğini söylüyorsa, yeni arabanın detaylarına göre yeni bir kiralama sözleşmesi imzalamanız ve yeni kiralama ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Araç sizdeyken kiralama süresini nasıl uzatabilirsiniz?

Seyahatiniz sırasında planlarınız değişirse, uzatacağınız süreyi kiralama şirketine bildirin. Eğer kullandığınız araç müsaitse aracı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak araç müsait değilse, imzaladığınız kiralama sözleşmesinde bulunan teslim tarihinde aracı teslim edip, yeni bir araç alabilirsiniz.

Rezervasyonunuzu kiralama süreniz sırasında uzatmak istediğinizde, fiyatlandırma araç kiralama şirketine göre değişiklik gösterecektir.

Örneğin, kiralama şirketi fazladan günleriniz için sizden kiraladığınız zamanki fiyattan ziyade son dakika fiyatlarını uygulayabilir, ya da aynı fiyattan kiralamaya devam etmenizi sağlayabilir. Bu durum tamamen araç kiralama şirketinin inisiyatifine bağlıdır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.