«
  1. Ana sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Araç Kiralamada Erken Rezervasyonun Avantajları

Araç Kiralamada Erken Rezervasyonun Avantajları

Henüz Kasım ayının başlarındayız ve kış kendini yavaş yavaş hissettiriyor. Yılbaşı ve ardından Sömestr tatilleri yaklaşıyor. Biraz yaşam enerjisi kazanmanın en iyi yolu ne olabilir? Kendinize bir tatil planı hazırlamak belki size biraz enerji katabilir. Tatil planlaması söz konusu olduğunda iki tip insan vardır; önceden hazırlık yapanlar ve son dakikaya bırakanlar. Tatiliniz için araç kiralamanız söz konusu olduğunda, önceden rezervasyon yapan tatilinin keyfini daha güzel çıkarır. Araba kiralama rezervasyonlarınız için erken rezervasyon yapmanın avantajları nelermiş hep beraber göz gezdirelim.

Maliyet

Önceden araç rezervasyonu yapmak, tatile çıkacağınız gün bir araç kiralama firmasından araç talep etmekten daha ucuz olacaktır. Tatil dönemine ne kadar çok yaklaşırsanız o kadar az araç mevcut olacaktır ki bu dönemde araçlara talepte bir hayli fazla olacaktır. Bu durum maliyeti etkileyecek ve araç fiyatları daha yüksek olacaktır. Önceden rezervasyon yaparak tasarruf sağladığınız para sayesinde, tatiliniz boyunca daha fazla para harcayabileceksiniz.

Araç Müsaitliği

Kompakt araçlar ve aile araçları gibi belirli araç kategorilerine tatil zamanı yaklaştığında daha çok talep olacaktır. Otomatik vites gibi bazı özel seçenekli araçların da sayısı yoğun taleplerden dolayı bir hayli kısıtlı olacaktır. Araç kiralama şirketlerinin bu tarihlerde araçları hızlı bir şekilde elden çıkarması muhtemeldir. Kiralama tarihiniz seyahat tarihinize ne kadar yakın olursa o kadar az araç olacaktır. Bu nedenle eğer istediğiniz tipte bir araç varsa önceden rezervasyon yapmak size büyük bir avantaj sağlayabilir ve tatilinize çıkmadan önce dilediğiniz aracı bulamama problemini de atlatmış olursunuz.

Ek Tercihler

Erken araç kiralamak, çocuk koltuğu ya da  navigasyon cihazı gibi ek ekipman istemeniz konusunda size büyük zaman tanır. Bu ek ekipmanları önceden talep etmek, aracı alacağınız zaman aracın sizin için ek ekipmanlarla hazırlanacağının garantisini verir. Ekipmanlar, araç kiralama şirketinin elinde belli adetlerde bulunacağı için ve diğer rezervasyonlarla birlikte sayısı azalacağı için erkenden rezervasyon yapmak bu konuda da size fayda sağlayacaktır.

Özellikle çocuklarınızla beraber seyahat etmek istiyorsanız, istediğiniz ekipmanlar için önceden rent a car firmasıyla görüşmeniz ve rezervasyonunuzu da erken tarihten yaptırmanız sizin için avantajlı olacaktır.

Rezervasyon Onayı

Yolcu Burada ekibi olarak, sizin talep ettiğiniz araç ve ekipmanların, araç kiralama şirketinde bulunup bulunmadığını teyit ettikten sonra rezervasyonlarınızı onaylarız. Araç kiralama şirketinin talebinize verdiği cevabın süresi yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden tatil dönemine yaklaşmadan, daha boş zamanlarda, rezervasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede, eğer araç kiralama şirketi herhangi bir sebepten ötürü rezervasyon talebinizi reddetmek durumunda kalırsa, uygun bir alternatif bulmak için yeterli zamanınız kalacaktır.

İpucu: Hafta sonu yapılan rezervasyonlarda onaylama işlemleri uzayabilir, bu nedenle rezervasyonlarınızı erkenden yapmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon yaparken aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Araç kiralamanızı erkenden yapın!

Erken rezervasyon yapmak, aradığınız ideal aracı kiralamak için en uygun fiyatları bulmanızı sağlar. Özellikle kış aylarında araç kiralama fiyatlarında bir düşüş meydana gelir. Yaz aylarına ise durum tam tersine döner. Bu nedenle yaz aylarında araç kiralamayı düşünüyorsanız mutlaka erken rezervasyon yapmanızı öneririz. İdeal aracınızı bulmak konusunda ise, tatil vaktinize yakın tarihlerde aradığınız aracı bulmak konusunda yoğun taleplerden dolayı daha az araç seçeneği ile karşılaşabilirsiniz.

Aradığınız ideal aracı bulmak ve en uygun fiyatlarımızdan yararlanmak için erkenden rezervasyonunuzu yapın. Bir sonraki tatiliniz için yolcuburada üzerinden hemen araç kiralayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.