«

Araç kiralama firmalarının avantajları son zamanlarda bir şehirden bir başka şehre giderken havayolu kullanmayı kolaylaştırıyor. Araç kiralama firmaları tüm araç markalarını müşterilerine sunarken, bir avantaj olarak da şoförlü veya şoförsüz olarak araç kiralama tercihini de müşterilerinin tercihine bırakıyor. Ülkemizde araç kiralama işi oldukça hızlı bir şekilde yayılıyor. Her şehirde araç kiralama olduğu gibi araç kiralama Ankara şehrinde de aktif bir şekilde hizmet veriyor. Peki; araç kiralarken kişi nelere dikkat etmeli?

Aracın Markası Önemsenmeli

Her araç kiralama firması için araçların fiyat belirleme sisteminde araç markaları da bulunmaktadır. markasına göre araç kiralamak her zaman kişinin fiyat ve kullanım şekli açısından avantajlıdır.

En İyi Araç Kiralama Firmasını Bulmalı

Her araç kiralama firması kendi kapsamına göre bir fiyat belirlemesi yapmaktadır. Araç kiralamak isteyen kişi eğer fiyat değeri ödeme hususunda önemli ise firma araştırması yapmalıdır ve hangi firmanın ne kadar fiyatla hangi marka aracı kiraladığını öğrenmelidir.

Kiralanan Aracın Hasarlı Olup Olmamasına Dikkat Etmelidir

Araç tesliminde her firma oluşan zararın müşteri tarafından karşılanmasını ister. Araç kiralama işleminde bu nedenden dolayı aracın hasarlı olup olmadığı araç kiralayacak kişi tarafından iyice gözden geçirilmelidir.

Her Zaman Aynı Araç Kiralama Firmasını Kullanmak

Eğer bir araç kiralama firmasını kişi beğeniyorsa her zaman aynı araç kiralama firmasını kullanması avantajlıdır. Zira araç kiralama firmaları ile araç kiralayan kişi arasında güven oluştu ise o zaman araç kiralama hem fiyat hem de güven açısından çok daha kolay olacaktır.

Erken Rezervasyon

Araç kiralama işlemine çok az kala bir süre içinde değil daha önceden kişi kiralamak istediği aracı mutlaka ayırtması gerekir. Eğer sürekli olarak geniş bir filosu olan araç kiralama firmasını kullanıyorsa o zaman araç kiralama işlemini en son güne de bırakabilir. Eğer araç kiralayarak yapmak istediği iş çok önemli ertelenemeyecek bir iş ise o zaman yine de erken rezervasyon yapmasında büyük bir avantaj vardır.

Aracın Yakıtı Kontrol Edilmeli

Araç kiralarken aracın deposu mutlaka kontrol edilmelidir. Zira aracı kiralayan firma her zaman aracın deposunun aynı seviyede kendisine teslim edilmesini istemektedir. Araç tamamen yakıt boş bir şekilde teslim alınırsa boş bir şekilde de teslim edilebilir.

Kişiye Göre Araç Kiralama

Araç kiralama firmaları üzerinden kişi araç kiralarken mutlaka kaç kişinin araca bineceği ve kaç kişinin aracı kullanacağı önemsenmelidir. Hemen hemen her araç kiralama yerinde mutlaka her müşterinin kullanacağı kişi sayısına göre araç bulunmaktadır.

Tatil İçin mi, Yoksa İş İçin mi Araç

Araç kiralama işlemi yaparken kişinin mevsimi de göz önünde bulundurması gerekir. Aracın kliması, üzeri açık olup olmaması, genişliği araç kiralama hususunda kişi sayısı kadar hesap edilmesi gereken özelliklerdendir.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

 1. Yağmur

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim araç kiralayacağız. yakıt konusunu merak ediyordum verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim tekrar.

 2. Eren

  Özellikle yaz aylarında erken rezervasyon çok önemli yaz aylarında kiralık araç bulunmuyor kolay kolay. bu yaz 3-4 gün araba aradık o kadar son anda bulduk.

 3. Yiğit Can

  Kısa süre önce araç kiraladım konuştuğum çoğu firma genel olarak yakıt konusunda boş alınıp boş veriliyor yada dolu oluyor.

 4. Orkun

  calıştığım firma yaklaşık 1 senelik arac kiraladı fiyatlar bayağı makul oluyor yıllıkta.