«
  1. Ana sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Aylık Araç Kiralama Fiyatları Neler?

Aylık Araç Kiralama Fiyatları Neler?

Araç kiralamak kendi aracı olmayan kişilerin tatil veya önemli işleri olduğunda oldukça tercih ettikleri bir seçenek. Aynı yolu hele birde bir kaç kişiyseniz arabayla gitmek toplu taşımaya göre oldukça avantajlı olabiliyor. Buna ek olarak son yıllarda firmalarda araçların sigorta, bakım ve vergi gibi masraflarına katlanmamak için araç kiralama yoluna gidebiliyor. Peki, bu durumda aylık araç kiralama fiyatları neler? Araç kiralamanın maliyeti ne kadar?

Araç Kiralama Ücretleri

Araç kiralama ücretleri firmadan firmaya veya araçtan araca göre oldukça geniş bir yelpazede farklılık gösterebiliyor. Firma bazında incelersek kurumsal kiralama firmaları veya kendi başına bu işi yapan firmalar arsında fiyat farklı mevcut. Kurumsal firmalar minimum internetten kiralamalarda 150 TL bandında iken kurumsal olmayan firmalarda bu bu rakam 100 TL civarında. Aynı zamanda aracın otomatik veya manuel olması, aracın sınıfı, aracın lüks olması gibi birçok etmen aracın fiyatını değiştirebiliyor. Uzun süreli kiralamalarda günlük araç fiyatı kademeli olarak düşüş göstermektedir.

Araç Kiralamada Diğer Masraflar

Araç kiralama da genellikle sadece aracın kirası ile kurtulmak pek mümkün değil. Özellikle de aracı kurumsal bir firmadan kiralamanız durumunda öncelikle kredi kartınızdan bir miktar teminat kesiliyor. Tabi ki bu rakam normal şartlarda iade ediliyor. Buna ek olarak araca sigorta yaptırmak isterseniz ek ücret ödemeniz gerekir. Aynı zamanda aracın deposu dolu olarak teslim edilmektedir. Eğer dolu olarak sizde aracı iade etmezseniz arada ki fark sizin kartınızdan temin edilecektir.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.