«
 1. Ana sayfa
 2. Faydalı Bilgiler
 3. En Az Arıza Yapan Araçlar

En Az Arıza Yapan Araçlar

Az Arıza Çıkaran Araç

Araba alma düşüncesi taşıyan kişilerin araştırmaları gereken en önemli iki konuyu, araçların yakıt durumları ve arıza yapma olasılıkları oluşturur. Ülkemizde kullanılan araç özellikleri dikkate alındığında, görselliğe daha fazla önem verildiği, içerik araştırmasının pek fazla yapılmadığı dikkat çekiyor. Konu hakkında görüş belirtenler bu kanıya nasıl vardıklarını ise, araba tamircilerinin ve servislerinin yoğunluğunun bunu açıkladığını belirtiyorlar.

Az Arıza Çıkaran Araçlar

Uzak Doğuda Üretilen Araçlar

Japon araç üreticileri, görünüşe çok fazla önem vermeyerek, özellikle motoru ve beyni sağlam araç üretimi yapıyorlar. İstatistiklere bakıldığında Japon üretimi olan araç markalarının, küçük çaplı ve maliyeti düşük olan arızalar çıkardığı görülüyor.

Almanya’da Üretilen Araçlar

Alman arabaları; yıllardır, az arıza yapan, parçaları kolay bulunabilen ve yeni nesil markalar ile kıyaslandığında, tamiri daha ekonomik olan araçlar grubuna girer. Türkiye açısından düşünüldüğünde, konforu, sürüş şekli ve dış dizaynı açısından da az arıza yapan araçlar grubunda tercih edilmektedir. Almanya’da kullanılan Alman taksilerinin % 80’lik bölümü 36 ay boyunca hiç arıza yapmamış ve kullanımında sorun yaşanmamıştır.

Avrupa Araçlar

Avrupa’da üretimi yapılan araçlardan bir kısmı da, sorun çıkarmayan araç grubuna girmektedir. Bu araçlar genellikle ülke içinde kullanımda yaygındır.

İlk Üretilen Ve Tanıtımı Yapılan Araçlar

Otomotiv sektöründe de diğer sektörlerde olduğu gibi, ilk satışa çıkarılan ürünlerde daha itinalı davranılmaktadır. Reklamı az yapılan ürünler daha az arıza yapan araç grubundadır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

 1. ufuk yılmaz

  Alman araçları tabiki az arıza yapar çünkü fiyat olarak baya pahalı oluyorlar ayrıca konforu ve performansı da eşit oradan artıyor.

 2. ramazan demirci

  Türkiye’de bildiğim kadarıyla uzak doğuda üretilmiş bir araç markası bulunmuyor sadece kendiniz getirte biliyorsanız ekonomik gücünüz yeterse.

 3. Alaattin KILIÇEL

  Az arıza yapması birazda aracı kullanan şöförle alakalı bir durum siz düzgün kullanmazsanız aracınız tabiki arıza yapar güzel kullanırsanız aracınız çok az arıza yapar.

 4. SEZAİ KARASU

  Benim arıza konusunda tavsiye edebileceğim en iyi araç audi gerçekten bir tasarım harikası olan araçları uzun süreler boyunca hiç arıza vermez.