«
 1. Ana sayfa
 2. Faydalı Bilgiler
 3. En İyi Hatchback Arabalar 2018 & 2019

En İyi Hatchback Arabalar 2018 & 2019

en iyi hatchback arabalar 2019

Hatchback araba meraklıları için en iyi hatchback arabalar listesini hazırladık. Bu listeyi hazırlarken şık, iyi donanımlı, hızlı ve her ihtiyaca uygun bir motora sahip hatchback arabaları tercih etmeye çalıştık. HB arabalar genellikle kalabalık bir aileye sahip olmayan, bekar veya tek başına araba kullanmayı seven kişilerin tercih ettiği modeller oluyor. Sedan arabalara kıyasla iç hacimleri biraz daha küçük olmasına rağmen, farklı avantajları da bulunuyor. Eğer iki araba tipi arasında gidip geliyorsanız hatchback mi? sedan mı? yazımızda yaptığımız detaylı karşılaştırmaya göz atabilirsiniz.

Biz hatchback’i seçenlerle yolumuza devam ediyoruz. Sedan araçlara göre daha sportif olan hatchback otomobiller, genellikle bu sportif görüntüsünden dolayı tercih ediliyor. Biz de sizin için detaylı bir araç karşılaştırması yaptık ve en çok tercih edilen, en sportif, en güçlü otomobilleri listeledik. İsterseniz lafı fazla uzatmadan en iyi hatchback otomobiller listesine geçelim.

2018 ve 2019 Yılının En İyi Hatchback Arabaları

Aşağıda listeleyeceğimiz arabalar 2018 yılında en çok tercih edilen ve 2019 yılının en çok tercih edilme ihtimali yüksek araçlardır. Biz daha çok performans ve fiyata göre bir sıralama gerçekleştirdik. Listedeki araçlar hakkındaki inceleme ve yorumları aşağıda bulabilirsiniz.

 • Kia Forte
 • Ford Focus
 • Honda Civic
 • MINI Clubman
 • Mazda 3
 • Volkswagen Golf
 • Hyundai Elantra GT
 • Peugeot 308
 • Seat Leon

En İyi Hatchback Araba İncelemeleri

1 – Kia Forte

Yeni nesil Kia Forte, yakın zamanda piyasaya sürülecek. Ancak şu anki modeli de hala geniş bir teknolojik donanıma sahip. İçerisi oldukça geniş olan modelin kişi kapasitesi yüksek, bagaj hacmi de oldukça geniş olduğu için ailelere ve kalabalık gruplara da uygun bir şekilde üretilmiş diyebiliriz.

2018 kia fort 5 hatchback

2 – Ford Focus

Focus, 2018 yılında yenilenen tasarımı ve teknolojisiyle son dönemde oldukça tercih edilen bir hatchback modeli haline geldi. Dördüncü nesil Ford Focus, daha geniş bir iç hacime sahip ve çarpışma dayanıklılığı da artırılmış. Yeni teknoloji olarak dur/kalk, trafik işareti algılama, şerit takibi ve hız sabitleyicinin yanı sıra arajda viraj aydınlatması da bulunuyor.

ford focus 2019 hatchback

3 – Honda Civic

Standart turbo motor, çevik kullanım ve güçlü yakıt ekonomisi Civic’in güçlü yanlarından sadece birkaçı olarak karşımıza çıkıyor. Civic’in bu yeni modeli, önceki modelleri kadar çarpıcı ancak biraz daha geleneksel diyebiliriz. Civic’in turbo motoru, mükemmel yakıt ve performansa sahip. Bu sayede Honda Civic oldukça ilgi çekici hale geliyor.

2019 honda civic hatchback dış görünümü

4 – MINI Clubman

MINI’yi herkes Cooper modeliyle tanıdı. Ancak çıkardığı Clubman modeli de oldukça kaliteli duruyor. Oldukça aile dostu olan bu küçük hatchback, oldukça geniş bir iç alana ve çılgın bir kişiliğe sahip. Clubman modeli Countryman kadar geniş bir arka koltuk boşluğuna ve neredeyse aynı boyutta bagaj hacmine sahip.

2019 mini clubman hatchback

5 – Mazda 3

Mazda 3, şık iç tasarımı ve eğlenceli sürüş karakteri ile üst düzey bir seçim olabilir. Ancak, bagaj kapasitesi, arka ayak boşluğu ve teknoloji özellikleri açısından üst düzey rakiplerin gerisinde kalıyor ve turbo motor mevcut değil. Bununla birlikte, 3 hala makul bir fiyata lüks bir deneyim sunuyor. 2018 Mazda 3, sınıfındaki en hızlı araba değil, fakat sürüş için en iyisi.

mazda 3 2019 hatchback model

6 – Volkswagen Golf

2019 Volkswagen Golf‘ün kaputunun altında oldukça fazla değişiklik bulunuyor. VW, önceki turbo 1.8 motorun yerine, daha küçük turbo 1.4 motor kullanmaya başladı. Ayrıca yaşlanan beş ileri manuel ve altı ileri otomatik şanzımanlar da geride kaldı. Onların yerinde sırasıyla altı ve sekiz ileri vites kullanılıyor. 2019 Golf’ün gücü azaldı: geçen yıl 170 beygir olan gücüne kıyasla şimdi 147 beygir gücü var. Ancak bu sayede yakıt ekonomisi oldukça etkili bir duruma geldi.

2019 volkswagen golf

7 – Hyundai Elantra GT

Elantra GT, istediğiniz zaman hafif bir eğlence sağlayan uygun fiyatlı, pratik bir küçük otomobildir. Elantra GT, 2018 yılı için tamamen yeniden tasarlandı ve geçen yılın yeniden tasarlanan Elantra sedanı ile aynı mekanik bileşenlerin çoğunu paylaşıyor. Elantra GT’nin iki çeşidi bulunuyor. Standart versiyon, Elantra sedan’dan daha fazla standart güce sahip, ancak yakıt ekonomisi daha kötü, bu da yakıt ekonomisi sizin için öncelikli ise çekiciliğini sınırlayabiliyor. GT Sport, turbo motoru 201 beygir gücüne sahip ve aslında standart versiyondan daha iyi yakıt ekonomisi (otomatik şanzıman sayesinde) sağlıyor. Üstün yakıt ekonomisi, gücü ve bunun yanı sıra gelişmiş yol tutuş kabiliyetleri, GT Sport’u daha çekici ve rekabetçi bir seçenek haline getiriyor.

hyundai elantra gt sport 2019 hatchback

8 – Peugeot 308

Daha odaklı bir görünüm, yeni tasarım ve yenilenen iç kısım ile 308, eskisinden daha yalın ve daha hafif. Aracın tasarımı önceki modellere gçre çok daha sportif ve dikkat çekici gözüküyor.Yavaş yavaş eskimeye başlayan bu model, yapılan bu değişikliklerle oldukça rekabetçi bir tasarıma sahip olmuş. Ayrıca alanındaki diğer hatchback araç modelleriyle kıyaslandığında en uygun fiyata sahip araçlardan bir tanesi diyebiliriz.

peugeot 308 hatchback 2019

9 – Seat Leon

Seat Leon, köşeli ve sivri stili ile mükemmel bir görünüme sahip. En üst sıralarda yer almıyor, çünkü iç mekan olarak VW Golf’ten daha ucuz ve daha dürüst bir görünüme sahip, ancak bu durum da daha düşük bir fiyat anlamına geliyor.

2019 seat leon

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.