«
 1. Ana sayfa
 2. Faydalı Bilgiler
 3. En İyi Ve En Ucuz B Segmenti Araçlar

En İyi Ve En Ucuz B Segmenti Araçlar

En İyi Ve En Ucuz B Segmenti Araçlar

Ülkemizde oldukça yoğun bir şekilde tercih edilen B segmenti araçlar sürücülere konforlu bir kullanım sunuyor. Diğer segmentlere (A ve C) göre ülkemizde en çok tercih edilen B segmenti araçlar piyasada bulunan araçların %80’inden fazlasını kapsıyor. Bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi ise hem maliyet açısından biraz daha düşük olması hem de daha konforlu araçlar olmaları olarak gözüküyor. Sizin de bildiğiniz gibi B segmenti araçlarda birçok seçenek bulunmaktadır. Her markanın B segmenti araçları bulunuyor fakat en çok tercih edilenler arasında sadece bir kaç markanın modelleri bulunuyor. Peki, en iyi ve en ucuz B segmenti araçlar hangileridir? Sizler için bunu inceleyelim.

Peugeout 301

Peugeot 301

Bu model B segmenti araçlar arasında oldukça tercih ediliyor. Bu modelin kitlesi tam olarak az yakan bir araç isteyenler için. Fabrika verilerine göre aracın yakıt tüketimi 100km’de ortalama 4.1 seviyesindedir. Düşük yakıt tüketimli araç isteyenler için ideal bir çözüm. Aracın 5 ile 1 geri manüel bir şanzımanı bulunmaktadır. 1,6 litlerelik moturu belirtildiği gibi yakıt tüketimi konusunda oldukça başaralı. Aracın bagajına bakıldığında oldukça yeterli uzun yolculuklarda rahat etmenizi sağlayacaktır. Aracın konforlu mu? sorusuna yanıt olarak bagajının geniş iç hacmi ve başarılı multimedya sistemi bulunmakta fakat içine bakıldığında eşya saklama yerlerinin yetersizliği ve malzeme kalitesinin yetersiz olması biraz dezavantaj yaratıyor.

Renault Symbol

Renault Symbol

Özellikle kurumsal firmaların kullandığı bu model firmalar tarafından hem satın alınan hem de birçok firmanın kiralayarak sahip olduğu B segmenti araçlardan birisidir. Yakıt tüketimi fabrika verilerine göre 3.6 seviyelerindedir. Aracın bagaj hacmi oldukça yüksek sürülerin beklentilerini karşılar seviyededir. Aracın en dolu paketi incelediğimizde iç tasarımı oldukça geniş ve kullanışlı bir multimedya ekranı ile sürücülerini bekliyor. En dolu paketi oldukça konforlu birçok saklama alanı bulunmakta ve malzeme kalitesi oldukça iyi bir model.

Citroen C-elysee

 

Citroen C-Elysee

Bu model ise 2017 yılında oldukça tercih edilen ve hala tercihler arasında yer alan bir araçtır. Aracın yakıt tüketimi oldukça düşük fabrika verilerine göre ortalama 4.1 seviyesindedir. Aracın bagaj hacmi oldukça yüksek bir düzeydedir. İç tasarımına baktığımızda arka koltukta oturan kişinin için diz meafesi oldukça iyi tavan mesafesi de gayet başarılı. Fakat aracın saklama alanları yeterli değil. Multimedya ekranı ise oldukça ergonomik ve kullanışlı.

Renault Clio

 

Renault Clio

B segmenti araçlar arasında oldukça konforlu ve birçok opsiyon ile gelen bir araçtır. En iyi B segmenti araç diyebiliriz. Yakıt tüketimi iadeal seviyelerdedir. Özellikle şehir dışı kullanımda yakıt maliyeti oldukça düşük seviyelere ulaşabiliyor. Fabrika verilerine göre ortalama 3.6 seviyesindedir. Aracın bagajı iadeal seviyededir. Dış tasarımı oldukça sevilen model iç tasarımı da oldukça iyi ergonomik bir multimedya ekranı bulunmaktadır. Yeterli seviyede saklama alanı bulunan araç içerisinde malzeme kalitesi oldukça iyidir.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Bu model B segmenti araçlar arasında oldukça iyidir. Ülkemizde oldukça tercih edilen aracın yakıt tüketimi çok yüksek değilken sürücülerin sağlamlık konusunda da oldukça güvendiği bir araçtır. B segmenti araçlar arasında fiyatı biraz fazla fakat ülkemizde oldukça tercih ediliyor. Aracın fabrika verilerine bakıldığında yakıt tüketimi minimum 3.8 seviyelerindedir. Aracın dış tasarımı ülkemizde oldukça seviliyor. İç tasarıma bakıldığında dolu modellerinde sürücüleri bir multimedya ekranı karşılıyor. Model saklama alanları konusunda oldukça başarılı. Malzeme kalitesi oldukça iyidir. Arkada oturan kişiyi yolculuk boyunca rahatsız etmeyen bir yapısı bulunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

 1. Selami kenger

  Şu clio var ya benim gözümde a segmenti bir araç hem bu kadar konforlu hem performanslı hem ucuz nasıl bir mükemmellik anlatamam.

 2. sinan yılmaz

  b segmentiden ki 301 ve Citroen C-Elysee aynı araç denebilir özellik performans ve tasarım açısından birebir aynılar ve aynı fabrika çıkışlı iki araçtır bilginiz olsun. Bir iki tane ufak farklılıkları var.

 3. abdullah

  Bence yetersiz bir yazı çok daha fazla detay olabilirdi. Diğer makalelere oranla bu biraz zayıf kalmış a ve c segmentini de incelemeye alırsanız güzel olabilir.

 4. Mustafa bakır

  Suv sınıfı yani jip tarzı araçlardan hiç bahsetmemişsiniz onlarında b segmenti bir çok aracı mevcut.