«
  1. Ana sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Evcil Hayvanlarla Araç Kiralama Yapılabilir Mi?

Evcil Hayvanlarla Araç Kiralama Yapılabilir Mi?

Bir sonraki seyahatinizde köpeğinizi yanınızda götürmeyi mi planlıyorsunuz? Yanınızda bir evcil hayvanınız olduğunda araç kiralamanın nasıl yapıldığını öğrenin, böylece sorunsuz bir kiralama keyfini çıkarabilir ve beklenmedik maliyetlerden kaçabilirsiniz.

Çoğu araç kiralama şirketi hayvan dostudur. Genellikle arabalarında evcil hayvan bulunduran insanlarla bir problemleri yoktur. Sadece birkaç araç kiralama şirketi köpeklerin veya diğer evcil hayvanların kafes içerisinde yer alması gerektiğini belirtiyor. Bunu da genellikle kullanım koşulları ve talimatlarında belirtiyorlar.

İşin temelinde, rahat bir araç kiralama deneyimi için, aracı aldığınız zamanki gibi temiz bir şekilde bırakmak vardır. Dolayısıyla, köpeğinizle veya diğer evcil hayvanlarınızla seyahat ederken, aracı temiz ve hasarsız bir şekilde teslim ettiğinizden emin olun. Kiralama şirketleri genellikle herhangi bir evcil hayvan ekipmanı sağlamazlar. Ancak evcil hayvanınızın güvenli ve konforlu olduğundan emin olmak için herhangi bir ekipmanı kullanmakta özgürsünüz.

Kiraladığınız araca köpek alıp alamayacağınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Araba kiralama şirketlerinin çoğu, arabalarına köpek alınmasına izin verir, ancak seyahat etmeden önce izin veren firmaları araştırmakta fayda var. Bu sayede aracı teslim almaya gittiğinizde kötü sürprizlerden kaçınabilirsiniz. Aracı kiralayacağınız şirketin kullanım koşul ve şartlarına veya internet sitesi üzerindeki Sıkça Sorulan Sorular bölümüne bir göz atın. İnternet sitesi üzerinden ihtiyacınız olan bilgileri bulamıyorsanız doğrudan araç kiralama şirketini arayabilirsiniz.

Kiraladığım araca köpeğimi almam ne kadara mal olur?

Genellikle araç kiralamada köpek veya evcil hayvanlar için ekstra bir ücret talep edilmez. Ancak, araba kirli bir şekilde teslim edilirse -örneğin: köpek kokusu, köpek kılı veya çamurlu pati izleri ile – kiralama şirketi temizlik ücreti talep edebilir. Eğer aracı teslim etmeden önce kendiniz temizlerseniz bu maliyetler yarı yarıya düşecektir.

Aynı hikaye hasarlı bir şekilde biterse, evcil hayvanınızın arabaya hasar vermesi durumunda kiralama şirketi sizi onarım için ücretlendirecektir. Aracın iç kısmı genellikle yaptırmış olduğunuz Seyahat Sigortası kapsamına girmez, bu nedenle tüm onarım faturasını cebinden ödemek kiralayan tarafa düşecektir.

Kiralık araçlarda evcil hayvanlarınızla seyahat için ipuçları

  • Doğru tipte araç kiralamaya özen gösterin

Sevgili köpeğinizi küçük bir bagajda sıkıştırmamak için hangi araç grubunun size ne uygun olacağını iyi düşünün. Otomobil kiralama şirketleri farklı tipte araçlar sunuyor. Örneğin büyük bir köpeğiniz varsa, station wagon bir araç kiralamak size uygun olabilir.

  • Koltukları ve bagajı bir battaniye ile koruyun

Aracın kirlenmesini engellemeniz, kiralama şirketinin temizlik ücreti alma olasılığının düşük olması anlamına gelir.

  • Güvenli sürün

Bu en önemli noktadır, ancak köpeğinizin rahat ve güvenli bir şekilde ön kabinden uzak tutmak sürücü için daha az dikkat dağılması anlamına gelir.

  • Düzenli molalar verin

Hem evcil hayvanınız hem de kendiniz için düzenli molalar verin.

  • Köpeğinizi özellikle sıcak günlerde arabada yalnız bırakmayın

Köpeğinizi sıcak bir havada arabada bırakmak ölümcül sonuçlara sebebiyet olabilir, sürücüler için ise suç oluşturacak durumlara sebep olabilir.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.