«
  1. Ana sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Findeks Nedir? Araç Kiralarken Findeks Notu Kaç Olmalı?

Findeks Nedir? Araç Kiralarken Findeks Notu Kaç Olmalı?

Araba kiralamak hayatımızı kolaylaştıran konforlu ve hesaplı bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu fırsatın keyfini daha iyi sürmek için uygun alternatifleri bulmak da oldukça önemlidir. Kişilerin araç kiralarken hassas ve özenli davranması gayret normal bir durumdur. Çünkü araç kiralayacak kişiler bütçesine uygun ve arızasız, kaliteli araçlar kiralamak istemektedir. Araç kiralanırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bu hususlarda dikkat edilmesi gereken ilk şey firmanın güvenirliğidir. Bu konuda yapmanız gereken şey ise internet üzerinden yapacağınız araştırmalardır. Araç kiralacağınız şirketin referanslarını ve önceki müşterilerin yorumlarını ve eleştirilerini bu sayede öğrenebilirsiniz. Araç kiralayacak olan kişilerin kafasında genelde şu soru olmaktadır, findeks nedir araç kiralarken findeks neden istenir.

Peki Findeks Nedir?

Findeks, finans sektörünün kişiyi nasıl gördüğünü gösterir. Findeks kullanarak kişiler finansal durumunu izleyebilir ve bankaların onlara nasıl baltığını görebilir. Findeks sistemi sayesinde kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz. Findeks gerekliliği araç kiralayan firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Araç kiralayan firmalar müşterilerine hizmet verebilmek için Findeks sorgusunu göz önünde bulundurmaktadır. Araç kiralamak isteyen kişiler daha önce kredi notunu öğrenmesinde fayda vardır. Bu şekilde aracı teslim alırken herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Dediğimiz gibi bazı araç kiralayan şirketler Findeks istemektedir. Hiç istemeyen şirketler de vardır. Eğer kredi notunuz düşükse bu şirketleri tercih edebilirsiniz. Findeks nedir araç kiralarken neden istenir sorusunun yanıtını böylece öğrenmiş olduk.

 

Findeks Neden İstenir?

Araç kiralamak isteyen kişiler araç kiralarken findeks neden istenir sorusunun cevabını merak etmektedir. Araç kiralayan şirketler müşterilerine daha iyi hizmet vermek için findeks istediklerini söylemektedir. Bu uygulama ile kendilerini güvence altına almış oluyorlar. Bu nedenle araba kiralama işi yapan pek çok firma müşterilerinden findeks istemektedir. Ancak findeks istemeyen firma sahipleri de vardır. Eğer kredi notunuzda herhangi bir sıkıntı varsa bu firmaları tercih edebilirsiniz. Araç kiralamadan önce findeksinizi kontrol etmekte yarar vardır. Aracı sorunsuz bir şekilde teslim almak istiyorsanız findeks kontrolünüzü yapın. Kiralanmak istenen otomobile göre findeks puanının yüksek olması ya da düşük olması önemlidir. Minimum skorunuzun 800 olması iyi olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.