Manavgat şelalesi adını ilçesinden almaktadır. Konum olarak Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan ve merkeze ortalama 72 km mesafede bulunun doğa ile iç içe olan bir bölgedir. Bir çok turistin görmek için tercih ettiği bölgelerden biri olmakla beraber yerli halkında hafta sonları gidip gezdiği bir bölgedir.

Yoğun turist akımı olsa da sakin bir bölge olmakla bilinir. Çevresinde tuvalet, çay bahçesi, lokanta, hediyelik eşya dükkanları gibi bir çok imkan bulundurmaktadır. Çevre bölgesinde rafting ve safari yapılan bir bölge olması da giden kişilerin yeni şeyler denemesi açısında özellikle tavsiye edilir. Manavgat şelalesi ortalama 3 ile 4 metre arasında bir yüksekliğe sahiptir ancak görsel olarak oldukça huzur veren bir yapısı vardır.

Çevre bölgesinin tamamen ağaçlık ve doğa açısından insan büyesinde ki özel bir kısımı tamamladığı giden herkes tarafından söylenmektedir. Şehrin gürültü ve kirliliğinden kurtulmak için kesinlikle gidilebilecek ideal bölgelerden birisidir. Özellikle gitmişken balık yemenizi tavsiye ederiz taze ve oldukça lezzetli balıkları o bölgedeki lokantalar da en belirgin özelliktir. Bölgede bir otopark mevcut olduğu için herhangi bir ulaşım problemi yaşanmıyor.

Şelale girişinde ortalama bir ücret alınmaktadır. Bu ücret çevrenin temiz tutulması ve bakımlarının sağlanması için oldukça cüzzi bir miktardır. Böyle güzellik için bizce göze gelen bir meblağ değildir kesinlik. Saatlerce arkadaşlarınız, aileniz, akrabalarınız ile piknik yaparak tatlı bir sohbetle vakit geçirmekten oldukca haz alabileceğiniz bir bölgedir.

Bir çok bölgenin aksine doğasından hiçbir şey eksilmemiş ve korunmakta olan bir bölgedir. Tatile Antalya bölgesine gidiyor iseniz kesinlikle bir kaç saatinizi bu bölgede geçirerek tatil de ki aktivite sayınızı arttırabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Manavgat ilçesinden 7 km civarında uzaklığı olması ve gün içerisinde bölgeye bir çok dolmuş gitmesi ulaşım imkanını oldukça kolaylaştırır ve eğer bir aracınız yoksa yada dolmuşa binmek istemiyorsanız bile taksi ile bir kaç dakika içerisinde ilçe merkezinden şelaleye ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.