«

Muğla Fethiye ilçesine bağlı bir belde olan Ölüdeniz, turizm açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Ortaçağda uzak diyarlar Likyalılarda ise ışık ve güneş diyarı olarak tanımlanırdı. Durgun bir göl niteliğinde olduğundan dolayı Ölüdeniz ismini almıştır. Yıl boyunca yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bu alan temiz havası ve doğası ile dikkat çekmektedir.

Ölüdeniz’e gitmek isteyenler kara yolunu kullanarak öncelikli olarak Fethiye’ye ulaşmaları gerekmektedir. Muğla, Antalya, Burdur bağlantısı olan üç kara yolu ile de Ölüdeniz’e ulaşım sağlanmaktadır. Fethiye’den sonra büyük çam ağaçları arasından yapılacak olan yolculuk da Ölüdeniz kadar kişiyi dinlendirmektedir. Çok kolay bir ulaşımı olan bu alan Fethiye’ye ortalama olarak 15 kilometre kadar uzaklıktadır. Yarım saat özel araç ile yapılan yolculuk ile Ölüdeniz’e ulaşım sağlamak mümkündür.

Fethiye’de ve çevresinde bir çok butik otel ve otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Uzun süre tatil yapmayı düşünen kişiler ev kiralama hususunda da hızlı bir şekilde uzun süre kalacakları evleri kiralayabilir. Yeşil ve mavinin birleştiği bu alan yaz aylarında yaz tatili yapmak isteyenlerin akınına uğrarken bir çok nedenden dolayı dinlenmek isteyen kış tatilcilerinin de uğrak yeridir. Ölüdeniz’de gezilecek yerler Likya Yolu, Kabak Koyu, Kelebek Vadisi, Kıdrak Koyu, Belcekız Plajı ve Blue Lagoon olarak sayılabilir. Sakin bir deniz kenarında tatil yapmak isteyen tatilciler için bulunmaz bir nimettir.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.