«

Kazdağları

Doğa harikası denildiğinde ilk akla gelen yerlerden birisi olan Kaz Dağları, ülkemizin turistik yapısını oluşturan alanlardan birisidir. Antik dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan Kaz Dağları bir çok efsaneyi de beraberinde getirmiştir. Kalabalık şehir havasından kurtulmak isteyen kişiler Kaz Dağlarına kaçarak kızılçam, karaçam ve meşe ormanlarının temiz havasından faydalanırken, zeytin bahçelerini de gezebilirler. Ege bölgesinde bulunan Kaz Dağları, yakıcı yaz sıcağında bile ağaçların verdiği serinlikle klima yanında oturuyormuş hissi vermektedir. Kültür miraslarımızdan olan Kaz Dağları bir çok kanyon ve şelalelerle de sahiptir. Kendine özgün zengin yapıdaki doğası ile güneş ve doğanın birleşmesini sağlamaktadır.

Kazdağı Milli Parkı

Doğal kültür miraslarımızdan birisi olan Kaz Dağları milli parka da sahiptir. Yer altı ve yer üstü suları açısından zengin bir alana sahip olan Kazdağı Milli Parkı doğal bitki örtüsüne sahiptir. Biga yarımadasında bulunan bu alan sadece yıl boyunca yerli turistleri değil yabancı turistleri de ağırlamaktadır. Piknikçilerin uğrak yeri olarak bilinen bu alan sadece ülkemizde değil tüm dünyada tanınmaktadır.

Kazdağlarında gezmek isteyenler mutlaka Sutüven Şelalesi, Hasan Boğuldu ve Pınarbaşı’nı da görmelidirler. Çamlıbel Köyü huzur verici ve dinlendirici havası ile gezilip görülmesi yerlerin arasındadır. Piknik alanları ile ünlü olan bu köyün sakinleri güler yüzlü kimliği ile tatilcileri ağırlamaktadır. Kazdağlarını gezmek isteyen kişiler için bu alanda bir çok otel, kiralık ev ve butik oteller mevcuttur.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.