«

Türkiye bir tatil cenneti olarak en fazla da Ege Akdeniz kıyıları ile anılmaktadır. Sahili, kumsalı ve güneşi ile anılan Datça yıl boyunca bir çok turisti ağırlamaktadır. Burada yaz tatillerinin yanı sıra kış aylarında da turistik düzenleyen bir çok turizm şirketi yer almaktadır. Büyük şehirlerden her gün yüzlerce kişi Datça’ya tatil yapmaya gelmekte ve Datça otellerinde, pansiyonlarında ve kiralık evlerinde konaklamaktadırlar.

Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada bulunan Datça bir çok şık restorana ve yemyeşil doğaya sahiptir. deniz sularının mavisi bol oksijen almayı kolaylaştırırken en güzel doğanın sunulmasını hem yerli hem de yabancı turistlere sağlamaktadır. Datça merkezinde bir çok yerde bulunan oteller çoğu Akdeniz şehirlerinden daha uygun ve daha nezih bir alanı tatilcilere sunmaktadır.

Tekne Turu

Denizi ile çok ünlü olan Datça denizde tekne turu ile bir çok tatilcinin deniz havası almasını sağlamaktadır. Uzun sahil şeritlerini yanı sıra tatil havası bulunan denizde bir çok yat restoranı da bulunmaktadır. Bu mekanlarda şık bir akşam yemeği yemek için bir müddet tekne turu yapıldıktan sonra deniz açıklarında yemek yemek mümkündür. Özel günlerin misafir ağırlayıcısı olarak bilinen Datça’da özel yemekler sunan restoranlar olduğu gibi, bir çok alanında yöresel yemeklerin de satıldığı bilinmelidir. Bir çok kültürü içinde taşıyan Datça burada ikamet eden bir çok yerlisi ile de tanınmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.