«

Pamukkale

Turizme canlılık kazandıran en güzel yerlerden olan Pamukkale özel bir alana sahiptir. Menderes Nehri Vadisi ve doğal sit alanı olan Pamukkale beyaz olan travertenleri ile ziyaretçilerini hem yaz aylarında hem de kış aylarında ağırlamaktadır. Denizli İl sınırları içinde bulunan Pamukkale kent merkezine sadece 20 kilometre uzaklıktadır.

Tüm yerli ve yabancı turistler denizin bir çok noktasını hatta tamamını görebilmek için Pamukkale Travertenlerine çıkmaktadırlar. Çok eski zamanlarda bir rivayete göre 400 bin yıl önce bazı depremler sonucunda oluştuğu sanılan Pamukkale’nin beyazlığı, peri masallarında bulunan prenses elbiselerine benzetilmektedir.

Nasıl Gidilir?

Denizli kent merkezi sınırlarında yer alan Pamukkale sadece şehirden 63 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Denizli’de bulunan Çardak Havalimanından otobüs şirketlerinin servisleri, otobüsler, taksiler ve araç kiralama sistemi ile Pamukkale’ye ulaşmak mümkün. Büyük şehirlerin tümünde direkt olarak Pamukkale’ye otobüs de bulunuyor.

Pamukkale Termal Suları İle Ünlü

Bir çok termal otelinde bulunduğu Pamukkale termal suları ile de ünlü. Her yaştan kesimin gezmeyi tercih ettiği bu alan, gençlerin uğrak alanı olduğu kadar yaşı ilerlemiş kişilerin de uğrak alanı oluyor. Pamuk rengindeki taşları ve şifa dağıtan oksijen dolu havası ile deniz seven tarih seven herkesin adresi olmaya aday bu turistik alan yıl boyunca Yunan, Alman, Fransız ve Arap turistlerinde akınına uğruyor. Türkiye’nin tüm illerinden de Pamukkale’ye gelen turist sayısı oldukça fazla.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.