«

Sapanca Gölü

16 kilometre uzunluğu olan Sapanca Gölü İstanbul ve Adapazarı arasındadır. Sapanca Gölü’nün en yüksek yeri güneyidir. Bu alan 1606 metre yüksekliğindedir. İstanbul’a en yakın tatil yerlerinden birisi olan Sapanca Gölü en fazla İstanbullu turistleri ağırlamaktadır. Fakat yıl boyu Sapanca Göl’üne yabancı turistlerin akını da görülmektedir. En fazla Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten gelen yabancı turistlerin çoğunluğu Arap olarak bilinir. Fakat Yunanistan, Bulgaristan, İngiltere ve Fransız turistlerin de Sapanca Gölüne az geldiği söylenemez.

Sapanca Gölü Çevresinde Bisiklet Turu

Genelde akşam saatlerinde Sapanca Gölü etrafında bir çok yerli ve yabancı turistin bisiklet turu yaptığı görülebilir. Bu alanda bir çok yol bisiklet sürmek için tasarlanmıştır. Geniş bisiklet yolu kimsenin birbirini rahatsız etmeden bisiklet sürmesine müsaittir. Hem sahili seyredip hem de bisiklet sürmek tatilcilerin en çok dinlenmelerini sağlayan gezi şekli olarak Sabanca Gölü etrafında rağbet görmektedir.

Sabanca Gölü etrafında bisiklet turu düzenleyebilmek için kendi bisikletinizi Sabanca Göl’üne getirmenize gerek yoktur. Zira bu alanların bir kısmında bisiklet kiralamak için yerler bulunmaktadır. Kısa bisiklet turları için çok cüzi rakamlar ile kiralanabilen bu bisikletlerin kiralama tekniği ile kullanılmış olması bisiklet parkı gerekliliğine de gerek duyulmadan bisiklet kullanımını kolaylaştırır.

Teknede Balık Restoranlar

Tatilcilerin en çok deniz kenarında denizin sağlamış olduğu oksijenden faydalanarak zaman geçirmek istemeleri Sapanca gölü içinde bir çok teknede balık restoranını ortaya çıkarmıştır. Akşam yemeklerini veya öğle yemeklerini denizin tam da ortasında yemek isteyenler teknede balık restoranları seçerek leziz balıkların tadına bakabilirler. Yalnız ne kadar salaş olsalar da balık restoranı deyip geçmemek gerekir, bu tekne restoranlarında bir çok lezzette yemeklerin de müşterilere sunulduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.