«
 1. Ana sayfa
 2. Faydalı Bilgiler
 3. Günlük Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük araç kiralama hizmeti alırken her şeyden önce sunulmakta olan hizmetin yasal bir çerçevede yer aldığını bilmek lazımdır. Ne de olsa yasa dışı bir şekilde icra edilmekte olan araç kiralama faaliyetleri araç kiralayan kimsenin başına dert açabilmektedir. Ancak kurumsal bir firmada bu gibi sorunlar söz konusu olmayacaktır. Zira kurumsal firmalar genel olarak işlerini yasal çerçevelerde icra etmektedirler. Bu sayede herhangi bir yasal risk de söz konusu olmayacaktır.

Araçların Bakımlarının Düzenli Bir Şekilde Yapılması Çok Önemli

Buna ek olarak araç kiralayan kimse günlük olarak kiralamış olduğu aracın mutlak suretle bakımlarının düzenli bir şekilde yapıldığını denetlemek durumundadır. Zira düzenli bir şekilde bakımları yapılmayan araçlar her daim arıza çıkararak araç kiralamış olan kimseler zor durumda bırakabilir. Aynı zamanda can güvenliği bakımından sorun yaşanması da son derece olası bir durumdur. Bu nedenle güvenilir bir firmadan bakımları eksiksiz bir şekilde yapılmakta olan araçların tercih edilmesinde her zaman için yarar vardır.

Temizliğe Dikkat Edilmeli

Günlük kiralanan araçlarda temizlik de son derece önemli bir husustur. Gerçekten temizliğin eksiksiz bir şekilde yapılması hizmetin kalitesini de belirgin bir şekilde artıracaktır. Bu nedenle kurumsal bir firma tercih edilmelidir. Zira kurumsal firmalar hizmet kalitesini her daim ön planda tuttuklarından dolayı son derece başarılı bir şekilde araç temizliklerini de gerçekleştireceklerdir.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

 1. Muharrem Tok

  Bir çok araç kiralama firması araçlarını müşteriye temiz verip, temiz alır eğer araç temizlenmeden geldiyse bunun için ek ücret alırlar bilginiz olsun.

 2. Kerim teker

  Araç kiralamada sözleşme imzalanır bütün sözleşmeleri dikkatlice okuyun imza atmadan önce aracın tesliminde sözleşmeleri firmadan isteyin. Eğer sözleşme yada senet imzalarken ödemeyle alakalı boşluklu bir kısım var ise kesinlikle sorgulayın.

 3. Fatih Tugay Genç

  Rent a car firmaları araç kiralarken aracı kimlerin kullanacağı ve kullanacak herkesin ehliyetini ister arkadaşlar bilginiz olsun bu bilgileri de sistem üzerinde Emniyete bildiriyorlar otel girişi gibi

 4. Fatih Tugay Genç

  Rent a car firmaları araç kiralarken aracı kimlerin kullanacağı ve kullanacak herkesin ehliyetini ister arkadaşlar bilginiz olsun bu bilgileri de sistem üzerinde Emniyete bildiriyorlar otel girişi gibi

 5. Talha

  Bir çok rent a car firması aracını kendi anlaştığı sanayide ki yerlerde yaptırır ve maliyeti böyle kısma için çabalarlar bir araç sorun çıkartırsa onlarda sizin kadar zarar görür bu yüzden genellikle bir problem olmaz araçlarda.

 6. Erhan Oğuz

  Bir araç kiralayacağınız zaman firmaya gitmeden önce arayıp görüşmenizi tavsiye ederim yoksa sorun oluyor anlaşamıyorsunuz bir türlü .