«
 1. Ana sayfa
 2. Araç Kiralama
 3. Havalimanı Araç Kiralama

Havalimanı Araç Kiralama

Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’de araç kiralamak çok görülen bir olaydır. Genelde üç şekilde gerçekleşir. Bunlardan ilki bulunan ya da ziyaret edilen çok kalınmayan şehirlerde kısa süreliğine kiralama. İkincisi uzun süreli araç kiralama. Üçüncüsü ise bizim ilgilendiğimiz varış kentine göre havalimanı araç kiralamadır. Havalimanı araç kiralama ihtiyacı genelde gerek turistik , gerek iş amacı ile gerekse başka olası konulardan kaynaklanıyor. Bir çok sosyal nedeni olsa da Havalimanı Araç Kiralama ağırlıklı olarak iş ve turizm gezileri için tercih edilmektedir. Genelde insanlar tatile giderken araba kullanarak yorulmak istemeyip uçakla gidecekleri yere gidip daha sonrasında havaalanına araç kiralarlar. Tabiki bu araç kiralama olayını daha önceden rezervasyon yaptırmak gerekir. Uçak bilgileri yani kalkış saati, iniş saati , hangi havalimanı olduğu gibi önemli bilgileri düzgün bir şekilde vermemiz gerekir. Zaten düzgün bir şekilde verdikten sonra istediğimiz saatte orada olacaktır.

Havalimanı araç kiralama

Hava Alanında Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak kiraladığınız araç uçuşunuz sonrası teslim edilmeli hizmeti aldığınız noktada u çuşun saatine göre ayarlayıp havalimanına kiraladığınız aracınızı zamanında teslim alabilmelisiniz.

Havalimanına teslimi için ekstra bir ücret ödeyip ödemediğinize dikkat edin ek ücret alan ve almayan tüm firmaları öğrenin.

Rötar ihtimali asla unutulmamalı yurt içi uçuyorsanız genelde çok  bir problem değil ama aktarmalı uçuşunuz varsa araç kiralama saatini biraz daha geniş tutmakta fayda vardır.

Kiraladığınız aracın tam kaskolu ve talep ettiğiniz, istediğiniz biçimde gelmesidir.

En ucuz havalimanı araç kiralama fiyatları için, gidilecek yerde ofisi olup bulunduğumuz yerde ofisi olmayan bir çok alternatif tedarikçi sunması gerekmektedir.

Araç kiralarken muhattap olduğunuz firma güçlü ve köklü yani güvenilir, sağlam olmalıdır. Yani ya hem pahalı hem köklü olan ya da köklü olup aynı zamanda mütevazı araç kiralama sahipleri ile görüşmek gerekir. Yılların tecrübesi ve güveniirlik havalimanı araç kiralama konusunda en önemli olaydır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

 1. Oktay

  Hava limanları genellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerdir bu bölgelerden araç kiralama yaparsanız kesinlikle ek ücret alınacaktır. Bu ek ücreti toplam ödeme de ödemeniz daha mantıklıdır sonradan karışıklıklar olmasın.

 2. Kerim Laleli

  Gerçekten büyük firmalardan ucuza araç kiralamak diye bir şey yok bu yüzden hiç öyle bir arayışa girmeyin sadece aracı firmalar sayesinden küçük firmalardan kiralarsanız hem ucuza hem de güvenilir araç kiralama yapabilirsiniz.

 3. Eyüp Gelgör

  Ben araç kiralayacağım gideceğim şehirde örnek veriyorum saat 5 de ineceğim uçak rötar yaptı 6 da indim ekstra ücrete tabi tutulur muyum ?