«

Araç sahibi olanların araçlarını koruma ve güvence altına almalarını sağlayan hizmet kasko hizmeti olarak adlandırılır. Birçok firma araç sahiplerine araçlarında yaşayacakları sorun için hizmet vermektedir. Bunun için herhangi bir kasko firması ile anlaşarak ay boyunca aracınızı güvence altına alabilir, yaşayacağınız maddi ve manevi tazminat için belirlenen şartlar altında yardım alabilirsiniz. Her firma araç için belirli kasko ücreti ve şartları belirliyor. Araç sahipleri kasko yaptırmadan önce ilk olarak araç için en ufak ve en çok gerçekleşen sorunlar arasında bulunan cam hasarı hakkında bilgi arıyor. Kasko cam hasarını karşılar mı? Değişim sonrası kasko bozulur mu? Sorusu akla ilk gelen sorular oluyor.

Cam Hasarı

Araçlarda en çok yaşanan sorunların başında cam hasrı geliyor. Hırsızlık, park halinde zarar görmesi, araç kullanım sırasında cam bir cisim çarpması gibi pek çok sorun karşısında araç camı hasar görebiliyor. Bu gibi durumlarda, çoğu kasko firması 1 kereye mahsus cam değişimini hasarsızlık indirimini etkilemeden yapma imkanı sunuyor. Bunun için anlaşmalı servislerde aracınınız yaptırmanız ve kasko firmanı ile iletişim kurmanız gerekiyor.

Camın Kırılması Halinde Yapmanız Gerekenler

Cam kırılması sonucu değişimin kaskodan yapılması halinde çoğu firma kaskoyu bozmuyor. Böyle bir durum ile karşılaşmanız halinde kasko firması ile hemen iletişime geçin ve kırılan camın her açıdan fotoğraflarını çekin. Gerekli cam değişimi anlaşmalı araç firmaları tarafından yapılmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

  1. Sinan Şahin

    Kasko yaptıracak kişiler bunu sigorta firmasına sorsun ben kasko yaptırdıktan sonra başıma geldi firma biz öyle bir hak sunmuyoruz yaptırırsak kaskonuz bozulur dendi kendi cebimden yaptırmak zorunda kaldım.