«
 1. Ana sayfa
 2. Araç Kiralama
 3. Kiralık Araba Fiyatları

Kiralık Araba Fiyatları

Oto kiralama nedir?

Oto kiralama günümüzde bir sektör haline gelmiş be birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çok fazla çeşide sahip olan otomobiller ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen birey sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Araç kiralama sırasında otomobil seçimleri büyük önem taşımaktadır. Kullanıcılar kiralama sırasında farklı araç modellerinden etkilenmektedir. Seçim aşamasında:

 • Teknolojik araçlar,
 • Konforlu ve rahat araçlar,
 • Geniş kapasiteli araçlar,
 • Ticari araçlar kiralanabilecek çeşitler arasında gösterilebilmektedir.

Tüm ihtiyaçları karşılayabilecek kiralık araba fiyatları fazla seçenek olduğu için bazı durumlarda yüksek olabilmektedir. Ancak genel olarak uygun fiyatlara kiralama yapılabilmektedir. Aracın satın alınması durumu değerlendirildiğinde çok daha masraflı olacağı aşikadır. Bu nedenle istenilen zamanda ihtiyacı karşılamak için araç kiralama işlemleri yapılabilmektedir. Yüklü bir paranın çıkışı bu şekilde engellenmiş olmaktadır. Kiralanmak istenen araç seçimi yapıldıktan sonra oto kiralama yapan firma ile anlaşarak sözleşme yapılmasının ardından aracı kullanım için almak mümkündür. İsten uzak bir şehre, ister yakın mesafelere ulaşım sağlamak olsun her halükarda ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir.

Oto kiralama yöntemleri nelerdir?

Araç kiralamak isteyen kullanıcılar kısa ya da uzun süreli olmak üzere araç kiralayabilmektedir. Genel olarak günlük kiralama yöntemini tercih eden kişiler turistik amaçlı olarak araç kiralama yolunu tercih etmektedir. Uzun dönemli kiralama işlemlerinde ise şirketler iş amaçlı sözleşme yapmaktadır. Oto kiralama firmalarının kullanmış oldukları rezervasyon tiplerine bakıldığında tüm dünyada havalimanından hizmete yönelik olduğu görülmektedir. Kiralık araba fiyatları belirlenirken yöntemler göz önüne alınmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir:

 • Resmi kurumların ve büyük ölçekli firmaların gerçekleştirmiş olduğu kiralama yöntemi olan Filo kiralama,
 • Gezi, organizasyon ve turistik amaçlı olarak gerçekleştirilen günlük kiralama,
 • Fiyat avantajlarından faydalanmak adına işletmelerin tercih ettiği uzun süreli kiralamadır.

Kiralık araba fiyatları ne kadardır?

Oldukça yaygın biçimde tercih edilen araç kiralama alanında farklı fiyat seçenekleri ile müşterilerin beklentilerinin karşılanması sağlanmaktadır. Fiyat aralıkları aracın markası, modeli, yılı, kullanım durumu, kilometresi ve ne kadar süre kiralanacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çok bir özelliği olmayan normal standartlara sahip bir aracı günlük ortalama 100 TL’den aşağıya fiyatlara kiralamak mümkün olurken, geniş hacimli, yeni araçların günlük kiralama bedelleri bunun üzerinde seyretmektedir. Oto kiralama şirketlerinde kiralık araba fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle yüz yüze görüşmeler yapılması önemlidir.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

 1. MAHMUT KARA

  Arkadaşlar kiralık araçlarda aracın toplam fiyatına göre kira hesaplanır büyük firmalarda indirim olmasa da küçük firmalarda pazarlık payı olur.

 2. tevfik eroğlu

  Ticari araç kiralamak çok mantıklı bir fikir değil bence çünkü öyle bir işin varsa araç kiralayana kadar başkasına yaptırırsın.

 3. PELİN ERDOĞAN DEMİRCİ

  Kiralık araçların fiyatlandırmaları çok saçma değilmi aynı aracı bir kaç firmaya soruyorum hepsi farklı fiyat söylüyor araç aynı ama.

 4. caner bozkurt

  Günlüğü 100tl ye araç bulmak mümkün mü ya ne veriyolar anadolu mu ?

 5. Ferdi Tuncer

  Araç kiralama işlemlerinde aynı modelden bir çok araç olduğu ve her aracın rengi vs farklı olduğu için firmalar aracın standart resmini kullanır.