«
  1. Ana sayfa
  2. Seyahat
  3. Suluada: Türkiye’nin Küçük Maldivleri

Suluada: Türkiye’nin Küçük Maldivleri

antalya suluada

Suluada, son zamanların popüler Instragram paylaşımlarının yapıldığı noktalar arasında yer alıyor. Antalya/Adrasan’da bulunan ada’ya bir giden bir daha dönmek istemiyor. Henüz çok fazla popüler olmayan bu bakir ada, turkuaz renkli denizi ve bembeyaz kumsalıyla ufak bir Maldivler görüntüsü veriyor.

Suluadaya ulaşım yalnızca tekneler vasıtasıyla sağlanabiliyor. Bu durum da adanın bakir kalmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi diyebiliriz. Adanın üzerinde herhangi bir tesis veya dinlenme noktası bulunmuyor. Antalya’nın saklı cenneti diyebileceğimiz bu ada, ismini adanın üstünde bulunan tatlı su kaynağından alıyor. Size tavsiyemiz eğer Suluadaya yolunuz düşerse bu tatlı sudan içmeyi kesinlikle unutmayın!

Adanın çevresinde çok sayıda su altı mağarası bulunuyor ve bu nedenle tekne turu turizmi oldukça yaygın. Suluada tekne turu yaparken Adrasan’da bulunan neredeyse bütün koyları gezebiliyorsunuz. Oldukça uygun bir fiyatla teknede yemeğinizi yiyebiliyor, eğlencenize ara vermeden devam edebiliyorsunuz.

suluada nerede

Suluada Nerede?

Suluada, Antalya’nın Kumluca ilçesinde Adrasan ile Gelidonya arasına yer almaktadır. Adrasan şehir merkezine 1,5 – 2 km gibi bir mesafededir. Antalya’nın yerel halkı tarafından bilinir bir ada olmasına rağmen, henüz Türkiye genelinde bakirliğini hala koruyor diyebiliriz. Eğer siz de sakin, huzurlu ve bakir bir yer keşfetmek istiyorsanız Suluada tam size göre diyebiliriz.

Adanın toplamda 2 adet harika mı harika kumsalı bulunuyor. Bembeyaz kumsalı, turkuaz’dan koyuya doğru ilerleyen denizinin rengiyle Maldivleri, Türkiye’de yaşatıyor diyebiliriz.

suluada nasıl gidilir

Suluadaya Nasıl Gidilir?

Suluadaya gidebilmeniz için öncelikle Adrasan’a ulaşım sağlamanız gerekiyor. Antalya havalimanı araç kiralama fırsatlarından yararlanarak ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Bu sayede zahmetsiz bir şekilde 1 saat gibi bir sürede Adrasan’a ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise tekne turları ile adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tekne turu sayesinde Suluada Kumsalı, Tatlı Su Kaynağı, Mağara Geçidi, Amerikan Koyu ve Adrasan Feneri gibi bölgenin önemli yerlerini görebilirsiniz. Fiyatları oldukça uygun olup neredeyse bütün gününüzü güzel bir şekilde geçirmenizi sağlayacak bir etkinlik olacaktır.

Hazır Sulu ada taraflarına yolunuz düşmüşken Antalya’nın gezilmesi gereken yerleri arasında bulunan Olimpos’a da mutlaka uğramayı unutmayın. Güzel bir Antalya turu yaparak gezinizi daha keyifli hale getirin.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.