«

Tramer sorgulaması, yapılacak olan sigorta türü için belirli bilgileri girerek fiyat sorgulaması yapmaktır. Tramer sorgulaması yapabilmek için bir gerekli olan araç ve sürücü bilgileridir. Herhangi bir tramer sayfasına girilerek istenen sorgulama yapılabilir. Bunu yapmak için sigorta şirketinden yardım alınabileceği gibi internet üzerinden hizmet almakta mümkündür. İlk seçenek olarak sigorta şirketine gidilebilir ve istenen araç bilgileri verilerek tramer sorgulaması yapılır. Bir başka seçenek ise internette tramer sayfasına girmek, istenen bilgileri yazmak ve sorgulama yapmaktır.

Tramer Sorgulaması Ne İçin Yapılır?

Tramer sorgulaması, bir aracın cezasının, indiriminin ve araca özel durumların olup olmadığını kontrol etmek için yapılır. Sorgulamayı daha çok sigorta şirketleri yapar ve sigortalılara ortalama fiyatları çıkarır. Sigorta yaptırmak veya yenilemek isteyen kişiler tramer sorgulaması yaparak tüm şirketlerde çıkan fiyatları öğrenebilir ve kendilerine en uygun sigortayı seçerek yaptırırlar. Araçta bulunan hasarın tespit edilmesi için tramer sorgulaması yapılır ve tespit kayıtları alınır. Araç ile ilgili tüm geçmiş sorgulamaları tramer ile yapılır ve sorgu işlemiyle araç için farklı fiyatlar çıkarılır. Sigorta yaptıracak kişiler tramer sorgulaması ile fiyatları ve süreleri kolayca öğrenebilir.

Tramer Sorgulamasında Neler Görülür?

1) Aracın hasar kaydı

2) Araca sağlanabilecek indirimler

3) Aracın kaza tespit durumu

4) Araca belirlenecek sigorta primi

5) Aracın sigorta süre başlangıç ve bitişleri

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

 1. Mevlüt Merter

  Arkadaşlar hasar kaydı konusunda pek güvenmeyin Tramer sorgulamasına çünkü kazayı bazen sigortaya göstermeden hallediyorlar bu durumda tramer sorgusunda o kazaya dair hiç bir şey çıkmıyor.

 2. Nadir

  Arkadaşlar Tramer kaydını sorgulatabilmek için bildiğim kadarıyla araç plakası ve aracın resmi sahibinin tc kimlik numarası ile sorgulama yaptırabiliyorsunuz. Mesela ben bir araç alacağım ama adamla iletişime geçmedim sadece araç plakasından nasıl tramer sorgusu yaptırabilirim ?

 3. Hafız

  Tramer sorgusunu yapmanın 3 farklı yolu var ama araç sahibine ulaşmadan hiçbir şekilde bu yollardan birisini uygulayamazsınız. Örnek olarak birisinde plaka ve tc kimlik diğerinde plaka ve vergi kimlik no diğeri ise sigorta şirketinin adı, acenta no, poliçe no, yenileme no gerekmektedir. Bir de sms atarak sorgu yaptırma yöntemi var işlem ücreti 4 tl ama nasıl yapıldığını tam olarak bilmiyorum.

 4. Yasin Göçmen

  Gerçek bir tramer sorgulamak için en mantıklısı bir sigorta şirketine başvurmak diye düşünüyorum. Sonuçta bütün sigorta firmaları araçların eski sigorta bilgilerini ve kayıtlarını bulabiliyor.

 5. Davut Gürsel

  Tramer sorgusunda her şey çıkar mı benim bildiğim kadarıyla sadece sigorta yada kaskonun karşıladığı hasarları gösteriyor yani sorgu yaptırdığınız zaman tramer sorgusundan gelen hasar kaydı, bir kazadan sonra sigorta yada kasko karşılıyor ise gözüküyor. Kişi el altından aracı tamir ettirir ise hasar kaydı çıkmıyor en azından o kazada çıkmıyor.