«
  1. Ana sayfa
  2. Seyahat
  3. Türkiye’de Yılbaşı Tatilinde Gidebileceğiniz 5 Rota

Türkiye’de Yılbaşı Tatilinde Gidebileceğiniz 5 Rota

Koca bir seneyi geride bırakırken 2019 yılına nerede gireceğinizi ve ne yapmak istediğinizi planlamadıysanız, hazırladığımız 5 rota size bir fikir verebilir. Sevdiklerinizle, ailenizle veya yalnız bir şekilde gezip görebileceğiniz ve yılbaşı programlarına katılabileceğiniz küçük bir yılbaşı tatili bile ayarlayabilirsiniz.

2019 yılına girerken evde oturmak yerine farklı bir şehre gitmeyi, meydanlarda coşkuyla kutlanan yılbaşı programlarına katılmayı düşünebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir şey var! Yılbaşı gecesini nasıl geçirirsen bütün bir senen öyle geçer. Bu yüzden sizler için eğlenebileceğiniz, keyifli vakit geçirip iş hayatının ve yorgunluğun stresini atabileceğiniz rotalar belirledik. O halde sizler için hazırladığımız, Türkiye’de 2019 yılbaşında gidebileceğiniz rotalara göz atabilirsiniz.

1 – Eğlencenin kalbi: İstanbul

2019 Nişantaşı yılbaşı programı

Sizlerle paylaşacağımız yılbaşında gezilecek yerler arasında her ne kadar bilindik bir yer olsa da İstanbul en başı çekiyor. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul, yılbaşında meydanlarda kutlamalar, eğlence mekanlarında partiler, romantik yemek yiyebileceğiniz restoranlarla dolu.

İstanbul’da gezilecek yerler arasında da popüler rotalardan biri olan Nişantaşı, her sene olduğu gibi 2019 yılında da yılbaşında kutlamalara ev sahipliği yapacak. Her sene olduğu gibi sokakları süslenmiş, aydınlatmaları yapılmış ve ünlü sanatçıların konuk olacağı etkinlikle beraber 10’dan geriye sayımı nişantaşında yapabilirsiniz.

2 – Karbeyaz yılbaşı: Uludağ, Bursa

Uludağ 2019 yılbaşı programları

Yılbaşı denildiğinde akla her zaman karlı bir manzara gelir. Hem kim istemez ki dışarıda kar yağarken sıcak bir yerde oturup o eşsiz beyaz manzarayla birlikte yeni yıla girmeyi. Uludağ yılbaşı tatiliniz için en rotalardan bir tanesi. Gündüz sevdiklerinizle beraber kayak veya snowboard yaparak eğlenebilir, akşam ise yeni yılı kutlamak için yılbaşı programlarına katılabilir, veya güzel bir otelde bembeyaz manzara karşısında eğlenebilirsiniz.

Uludağ kayak merkezi sadece yılbaşı için değil kış aylarında da tercih edilebilecek güzide rotalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz sadece 31 aralık gecesini burada geçirebilir, dilerseniz ufak bir kaçamak yaparak kendinize küçük bir yılbaşı tatili de ayarlayabilir ve kış ayında Uludağ’ın keyfini çıkarabilirsiniz.

3 – Masallar şehri: Kapadokya

Kapadokya 2019 yılbaşı programları

Kapadokya, nam-ı diğer Güzel atlar ülkesi, yılbaşında mistik bir hava isteyenler için tercih edilebilecek bir rota. Peri bacaları gezisi ve balon turları ile senenin son gününde oldukça keyifli bir gezi planlayabilir, akşamında ise Kapadokya’da birkaç senedir popüler olan yılbaşı galalarına katılabilirsiniz.

Kapadokya’da yılbaşı programları bazı gezi turları tarafından hazırlanıyor ve öncesinde küçük bir gezi, ardından balon turu yapıldıktan sonra turların ayarladıkları yılbaşı galaları ile birlikte yeni yıla geri sayımı yapabiliyorsunuz. Oldukça romantik bir rota olan Kapadokya’yı düşünmeden geçmeyin.

4 – Başkent: Ankara

2019 ankara yılbaşı programları

Ankara’nın kışı bir başka güzel oluyor. Yılbaşında Ankara’da olacaklar ve olmak isteyenler için şehir merkezi Kızılay yeni yıl kutlamalarının yapılacağı adres olacak. Yeni yılda ulaşım problemleri yaşamamak için Ankara araç kiralama seçeneklerinden yararlanıp, yılbaşı programınızdan keyif alabilirsiniz.

Kızılay’da yeni yıl kutlamalarına katılabileceğiniz gibi, Ankara’nın meşhur Tunalı Hilmi Caddesinde kestane yiyerek yürüyebilir, en yakın eğlence mekanına kendinizi atabilirsiniz. Yeni yıla bir çok eğlence mekanının yılbaşı programına katılarak, sevdiklerinizle eğlenceli bir yılbaşı geçirerek girebilirsiniz.

5 – Noel Baba’nın Memleketi: Antalya

Antalya yılbaşı programları 2019

2019 yılına Noel Baba’nın şehrinde girmek kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Antalya’da gezilecek yerler arasında birçok sahil ve mekan bulunuyor. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan şehrimizde yılbaşı için de özel organizasyonlar, ünlü sanatçılarımızın konserleri düzenleniyor.

Ayrıca Antalya’da yeni yıla girmek isteyenler için heyecan verici bir kamp yapma fikri de yapılabilecek en güzel etkinliklerden bir tanesi olabilir. Olimpos ve Kaş gibi kamp yapabileceğiniz yerlerde sıcak bir yılbaşı geçirebilirsiniz. Yalnız dikkat edin, yaz aylarındaki kadar sıcak olmayacaktır.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.