«
 1. Ana sayfa
 2. Faydalı Bilgiler
 3. Ucuz Araç Kiralama Seçenekleri Neler?

Ucuz Araç Kiralama Seçenekleri Neler?

Araç kiralama yani Rent a car hizmetleri, kurumlar, özel şirketler ve kişiler için sürekli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bir ülkede sanayi ve turizm sektörü gelişme gösterdikçe kısa dönem veya uzun dönem için araç kiralama işlemlerinde artışlar görülmeye başlamıştır. Ucuz araba kiralama seçeneklerinden en fazla kurumlar ve özel şirketler faydalanabilmektedir. Çünkü bu kuruluşlar kiralama işlemlerini yıllık gibi uzun süreli olarak yapmaktadır. Uzun süreli olan tüm araç kiralama işlemleri her zaman kısa dönem kiralamalara göre daha ucuz olmaktadır.

Araç Kiralama Hizmetleri

Araç kiralama hizmetleri dünya genelinde yayılmaya başlamış ve kiralama sürelerine göre sınıflandırılmaya başlamıştır. En fazla araç kiralama günlük kiralama olarak görülmektedir. Diğer araç kiralama hizmetleri olarak, filo kiralama, uzun dönem kiralama, şoförlü kiralama, Premium kiralama, havaalanından taşıma işlemleri için kiralama gibi hizmet çeşitleri vardır. Kişiler ve kuruluşlar yapacakları işlere göre seçim yaparak kiralama yaparlar.

Araç Kiralama Avantajları

Ülkemizde giderek yaygınlaşan araç kiralama işlemlerinin birçok avantajı vardır. Büyük kuruluşların birçoğu çeşitli işleri için araç satın almaktansa araç kiralama işlemini daha avantajlı bulmaktadır. Kiralama sistemi kurumlara daha ekonomik gelmektedir. Ayrıca kiralanan araçların, bakımları, sigortası, hasar durumları, arızaları gibi maddi yük getiren tüm işlemleri kiralayan firmaya ait olmadığı için bu tür işlerle uğraşmak için zaman kaybetmemektedirler. Ayrıca daha kullanışlı ve konforlu araç seçimi imkanına sahip olurlar.

 

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Yorumlar

 1. Salih Kebap

  Bem kurumsal olmayan hiç bir yerden araç kiralamama taraftarıyım daha önce bir kere elim yan bu yüzden.

 2. Ergün Ertan

  Ucuza araş kiralamak için ekonomi sınıfı araçları tercih edin birde kaskosu muafiyetli olanları.

 3. Batuhan Lalegül

  Uzun dönem araç kiralama genelde firmaların yaptığı işlem oluyor aylık yada yıllık kiralıyor araçları bakımlarını firmalar yapıyor siz sadece biniyorsunuz.