«
  1. Ana sayfa
  2. Seyahat
  3. Uzun Yolculuklarda Sıkılmanızı Engelleyecek 5 Eğlenceli Oyun

Uzun Yolculuklarda Sıkılmanızı Engelleyecek 5 Eğlenceli Oyun

uzun yolculukta oynanacak oyunlar

Ailenizle veya sevdiğiniz arkadaşlarınızla uzun bir yolculuğa çıkmaktan daha keyifli çok az etkinlik vardır. Bu uzun yolculuğunuzda sizi sadece mükemmel bir yer bekliyor olmayacak, aynı zamanda size sevdiklerinizle sohbet etme, eğlenme ve anılar biriktirme fırsatı da sunacak. Herkesin kafasını telefonlara gömüp tek başına oyun oynaması yerine, hep beraber samimi bir vakit geçirmeniz için oynayabileceğiniz ve size eğlenceli bir yolculuk deneyimi yaşatacak oyun önerilerinde bulunacağız.

Önereceğimiz oyunlar sayesinde yolculuğunuzun nasıl geçtiğini anlamayacak, tatilinize arabada başlamış olacaksınız. Kiralık araç veya şahsi aracınızla ilkbahar aylarında gidebileceğiniz en güzel rotalardan birine yaptığınız yolculuğu daha eğlenceli ve bol kahkahalı hale getirmeniz için bu oyunlar size yardımcı olacak. Aynı zamanda uyuşuk halden kurtulmanızı ve sürekli enerji dolu olmanızı da sağlayacak. Lafı fazla uzatmadan artık uzun yolculuklarda oynayabileceğiniz oyunlara geçelim.

aile seyahatlerinde oynanacak oyunlar

Hangisini Tercih Edersin

Ruh haliniz düştüğünde, herkesi kendine getirecek eğlenceli bir oyun mu arıyorsunuz? O zaman “Hangisini Tercih Edersin” oyunu tam aradığınız oyun diyebiliriz. Seyahat arkadaşlarınız sıraları geldiğinde sorduğunuz soruya göre iki seçenekten birini seçmek zorunda kalacak.

İşte size “Hangisini Tercih Edersin” oyununda sorabileceğiniz mükemmel soru örnekleri:

  • Hayatında bir duraklatma düğmesi mi yoksa geri sarma düğmesi mi tercih edersin?
  • Sıcağı mı yoksa soğuğu mu tercih edersin?
  • Batman olmayı mı yoksa Superman olmayı mı tercih edersin?
  • Daha çok zaman mı yoksa daha çok para mı tercih edersin?

Yolculuk arkadaşlarınızın koltuklarında yüksek sesle gülmelerini sağlayacak kadar tuhaf, aptal ya da daha derin sorular sormakta özgürsünüz. Hangisini tercih edersin oyunu, yolculuğunuzu en eğlenceli şekilde geçirmenizi sağlayacak oyunlardan birisidir.

Renkli Araba

Renkli araba oyununu oynamak oldukça kolay ve eğlencelidir. Hem sürücü hem de yolcular, sarı, mor veya nane yeşili gibi sıra dışı renkli bir araba seçmelidir. Seçtiği renkte arabayı her gördüğünde, o kişi puan kazanacak. Eğer yolculuk arkadaşlarınızdan birinin rengini önce siz söylerseniz, oyunu daha rekabetli bir hale getirebilirsiniz.

21 Soru

Uzun bir yolculukta hayatta kalabilmek için eğlenceli bir yol gezisi oyunu arıyorsanız, 21 sorudan fazlasını aramayın. Her yolcu sırayla bir kişiyi, nesneyi veya yeri düşünerek sırasını alır ve diğer yolcular sırası gelen arkadaşının ne düşündüğünü anlamak için yalnızca 21 soru sorabilir. Doğru tahmin eden kişi bir sonraki tura başlar. 21 Soru, her türlü garip sessizliği doldurmak ve yolculuğunuzdaki arkadaşlarınızla biraz eğlenmek için ideal bir yoldur.

Uzun Yolculuklarda Oynanabilecek Oyunlar

Söyleme!

Arkadaşlarınızın veya ailenizin hafızasını “Söyleme” oynayarak sınamak oldukça eğlenceli bir yolculuk geçirmenizi sağlayacaktır. Oyun, tüm yolcuların bir yolculuk boyunca söylemelerine izin verilmeyen beş kelime seçmenizi gerektirir. Örneğin, “araba”, “otel” veya “uçak” gibi genel seyahat sözcüklerini seçerek hafızalarını test edebilirsiniz.

Bir yolcu kaçınılması gereken beş kelimeden birini söylerse cezalandırılabilir; örneğin, yol gezintisi atıştırmalıklarını satın almaları, bir cesaret göstermeleri veya arabaya benzin doldurmak gibi can sıkıcı işleri yaptırabilirsiniz.

Film Oyunu

Siz ve seyahat arkadaşlarınız kendinizi film uzmanı olarak tanımlandırıyorsanız, uzun yolculuğunuzda dikkatinizi dağıtmak için en iyi oyunlarından biri olan “Film oyunu” oynayarak kanıtlayın.

Yolculardan biri, oyuna rastgele bir oyuncunun adını söyleyerek başlayacak. Sonra diğer yolculardan biri oyuncunun yer aldığı bir film adı söyleyecek. Bir diğer yol arkadaşınız da o filmde rol almış bir oyuncu adı söyleyecek. Bu şekilde sırayla devam edilecek. Bir oyuncu adı, bir film adı, oyuncu adı, film adı…

Örnek verecek olursak,
Leonardo DiCaprio > Titanic > Kate Winslet > Eternal Sunshine Of The Spotless Mind > Jim Carrey > Salak ile Avanak gibi.

Biri yanlış cevap verdiğinde, oyundan atılır ve kazanan olana kadar bir sonraki tura devam edersiniz.

Yolculuğunuzun sessiz bir şekilde geçmesine izin vermeyin. Yukarıdaki araba sürme oyunlarından birine başlayarak seyahat arkadaşlarınızla biraz eğlenin. Sıkıcı bir yolculuğu unutulmaz bir maceraya dönüştürün ve tadını çıkarın.

Bir Cevap Yaz

Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.